A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2013. november 8. péntek

2013.11.11. 17:22 muvtkorhmv

 

Mai alkalommal először is másfél órán át tárlatokat néztünk a Tornyai Múzeumban: László Dánielnek, a Sensaria-csoport vezetőjének kiállítását (ő volt a tavalyi Tornyai-plakettes; új-realista társaival együtt épp eleget láttuk már képeit vásárhelyi tárlatokon) és Szalay Ferenc nemrég elhunyt szeretett Művészúr képeit, mindkettő tetszett, utóbbi még jobban, várjuk Ancika titkos fényképeit a tárlat részleteiről!

4-től aztán ismét pénteki őrhelyünkön voltunk, s Lajosunk igazolatlan távollétében nem tudtuk a Gyönyörök kertje szimbólumaival folytatni, hanem a tegnapi Ale Ildikó-kiállítást (Art Hotel, Szeged) értékeltük, értelmeztük Németh Kati és Ormos Zsuzsi segítségével, majd egy pesti eseménynek szenteltünk nagyobb figyelmet az Országos Széchényi Könyvtárban: „Gulácsy emléke kísért” hangzik Illés Árpád festőművész képének címe, s a beszélgetőtársak az OSZK pódiumán három nagy ember életműve közös metszetéről folytattak eszmecserét, keresve a közös metszetet, a szóval-képpel elmondhatót és elmondhatatlant.

Utolsó Ítéletek következtek ezután, ismét csak Bagi Máriánk munkája nyomán, tudatosan és céltudatosan válogatva a középkortól kezdve a festmények köréből. Magukról a Bosch-féle képi megfogalmazásokról legközelebb beszél nekünk Haranghyné Anci, s e prezentációval és előadással kezdjük meg búcsúnkat különös ismerősünktől, Hieronymus Boschtól, a spanyolok „Boscójától”.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr325627107

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása