A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2019. december 13. péntek

2019.12.20. 22:37 muvtkorhmv

 

 

Aranyfényű káprázatban, illúziókeltő misztériumban telt a mai vetítés a Pagonnyal: Bagi Marikánk ismét Rembrandt-képeket sorolt nekünk, épp a fenti hangulatokra, színekre, árnyalatokra fókuszálva. A festmények jelentős részét mindannyian ismertük már, hiszen oly régen, s, igen, oly alaposan foglalkoztunk már Rembrandttal. Épp ideje volt rátérni februári Nyíltunk programtervére is: annyi sok kiváló előadásból, témából melyek választódjanak ki bemutatásra.

Az Aranyfényű misztérium prezentáció a Szent István megkövezésétől a Tékozló fiú parabolájáig tekintette át a speciálisan Rembrandtot jellemző fény-árnyék technikát, mely, ha, mint mondják, őriz is Caravaggio-hatást – mégis egészen egyedi utakon jár.

Arra is felhívta figyelmünket az előadás, hogy anyaga, festékrétegei, színkeverései, technikája nélkül, csupán tartalmai révén vizsgálni egy festményt – felemás, hiányos dolog. Elragadtatva néztük Rembrandt kifejezhetetlen, finom chiaroscuróját, az óriás belső tereket, a viszonylag kicsiny helyre zsúfolódó, fényjátéktól teljes főcselekményt. Igen, talán valóban Ő, Rembrandt, a molnár fia a világ legnagyobb festője!

Jövő héten azonban a Karácsony ünneplése egy alkalomra elszakít bennünket a Mestertől…

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr7615360758

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása