A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2012. január 13. péntek

2012.01.14. 19:14 muvtkorhmv


Rendkívül izgalmas témák kerültek mai foglalkozásunkon terítékre. Folytattuk a magyar reformáció művészetébe, művelődés- és vallástörténetébe való betekintést. Szabó Antónia tagtársunk kiváló előadását hallgathattuk meg Göncről, Vizsolyról és a Károlyi-Bibliáról, valóban élvezetes, informatív volt, s az előadásmód maga is példamutató. Láttuk, elemeztük a román-gót templom térszerkezetét, egymásra rakódó építészeti rétegeit, belső terét, festményeit, majd magával az első teljes, magyar nyelvű Bibliával foglalkoztunk: nyelvével, külalakjával, s nem utolsó sorban: szerzőjével, ki, íme, egy esztendővel a nagy mű elkészülte után munkás életét is bevégezte. Igyekeztünk beágyazni e fordítást, ezt az anyanyelviséget a magyar kultúra: szóbeliség, majd írásbeliség évszázadaiba.

Tervezgetéseinket is folytattuk, ami pesti tárlatnéző utunkat, a Bethlen Gimnáziumban hallgatandó régikönyves előadást és februári nyílt foglalkozásunkat illette.

Az óra vége Bagi Máriáé volt: a reformáció magyarországi irányzatairól hallgathattunk eligazító erejű tudósítást, nézhettük e kultúrhéroszok elképzelt portréit kivetített képeken.

S az óra vége meglepetést is tartogatott költőnk, Haranghy Géza tollából: egy igazi, disztichonban írott epigramma, s hogy miről… megtudhatják kedves olvasóink nyílt foglalkozásunkon!

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr273545895

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása