A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2015. szeptember 18. péntek

2015.11.06. 11:00 muvtkorhmv

 

 

 

Kettős csillagzat alatt telt a mai foglalkozás, két roppant mű egészen mástermészetű nyomaival szembesültünk előbb Lenkei Editke, utóbb Ormos Zsuzsi előadásában.

Editke, választását követve, a német reneszánszon belöl az Isenheimi oltárról beszélt, mely hosszú ideje Colmarban van, az Unterlinden Múzeumban. Karátson Gábor Hármaskönyvének magával ragadó, lelkes és értő sorait Editke hasonló invencióval tolmácsolta, toldotta meg, s 50 perc alatt így tette lélek és szenvedély által érthetővé, átélhetővé Grünewald mester expresszionista és gótikus, egyedülálló oltárképeit.

Ormos Zsuzsi pedig ismétlésre tanított bennünket ismét: a Pesten, a Széchényi Könyvtárban látottakhoz fűzte kis tanulmányát, segítségül híva Kovács Szabinánk pont ide illő Corvina-vetítését. Annakidején Zsuzsink az összes Corvináról beszélt a Csoportnak órákon át – most 35, az OSZK-ban lévő könyvészeti műalkotást kellett ismétlőleg érintenie. S mi átéltük újra a pesti sétát a poszterek és lapok közt, de átéltük pár évvel ezelőtti, a mainál (Zsuzsi jóvoltából) sokkal bővebb tudásunkat is Philosztratoszról, Naldo Naldiról, Tadeo Ugolettóról, a Mátyás-emblémákról és címerekről és a könyvei közt olvasó, pihenő, elmélkedő nagy királyról,

köszönet a mai élményekért mindkét tagtársunknak!

Isenheimmel, Csontváryval (másik pesti emlék) és az Altdorfer-kiegészítésekkel folytatjuk jövő héten.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr428054922

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása