A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2015. szeptember 25. péntek

2015.11.06. 11:02 muvtkorhmv

 

 

Még a szokott soknál is többen voltunk ma foglalkozáson a borús, őszi délutánban, jókedv és nyüzsgés. És változatos volt az is, amivel foglalkoztunk, mert előbb fotókat néztünk Anonymitását Őrző, ám páratlanul aktív Tagtársunk kezétől pesti utunkról – a hajózás, a Várkert-Bazár, a higanycsíkként a városon átkanyargó Duna, a két rakpart, a Vár és a Várhegy szépségei, s mi magunk, a Mindig Jókedvűek… Majd Csontváryra s a látott nagy tárlatra emlékeztünk sok-sok képpel, arra a Csontváryra, kinek műveihez munkálkodásunk során évről évre, így vagy úgy, de visszatérünk, elevenné téve a róla szóló Németh Lajos nagymonográfia állításait. A Cédrusok, a Baalkbek, a Tarpatak és Taormina, a Vihar a Nagy Hortobágyon és a Hajótörés, a jeruzsálemi képek és a sámán-próbák számosságával (Pap Gábor) megjelenő szépséges hidak az életműben.

A Csontváry-prezentáció megtekintése után egy rendhagyó témát vettünk elő közjátékként: a Wiener Genesis (egy 6. századi kódex és miniatúrái) egyik pluriszcénikus lapján tekintettünk meg egy forrásnimfát, aki maga a forrásnak bizonyult, ebbéli létével a komplex mitológia természetrajzát és jelenlétét bizonyítván.

Ifj. Hans Holbein híres Követek-jének képi elemeivel folytatjuk a következő órán, Szalma Jutka kezét fogva, de visszatérünk még Altdorferhez és Grünewaldhoz is!

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr248054952

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása