A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2017. szeptember 8. péntek

2017.09.09. 13:42 muvtkorhmv

 

Dratsayné Eszterkénk volt ma szíves beszélni nekünk gróf Zrínyi Miklósról mint barokk szerzőről, gondolkodóról, hazafiról és államférfiról, a Szigeti veszedelem című nemzeti eposz szerzőjéről. Eszterkénk tiszta érzülettől fűtött szavait, vallomással telt műértelmezéseit csoportunk mindig meghatott örömmel hallgatja. Sőt, minden esetben szavalatot vagy vers-felolvasást is hallhatunk Tőle, egészen eredeti felfogásban, szívmélyről jövően. Eszterke mindent kidomborított a költő Zrínyi emberi egyéniségében és nagy műve egészében, ami a barokk jelleget: hősiességet, pátoszt, bonyolult szerkezetet, nagyszerűséget és misztikát mutatja, ilyenformán rímelve eddigi tanulmányainkra.

Ezt követően, bár a részletes prezentáció megtekintése már a jövő órára marad, meghallgattuk, mik is voltak a nagy Zrínyi életelvei, jelszavai (Sors bona, nihil aliud!); milyen volt heroikus kudarcokkal teli életpályája, nagyszerű tervei miként érintették volna nemzetünket, ha a bán, ereje teljében, nem pusztul el a kursaneci erdőben 1664 őszén…

Tovább akartunk menni, s befejezni Rubenst, ámde egy foglalkozást még rászánunk e csupán Széchenyi Istvánhoz mérhető hősünkre és nagy művére!

 

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr3512817596

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása