A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2017. december 27. szerda

2017.12.28. 21:20 muvtkorhmv

 

 

A 2017-es esztendő utolsó találkája volt ma, és extrákkal zártuk az évet (amiként extrával is fogjuk kezdeni jövő pénteken, Szalma Jutka révén angol barokk építészetéről hallgatva-nézve prezentációt, előadást. Utána azonban nincs kegyelem: csak a Nyíltra készülés; csak Barcelonára készülés, fegyelmezett rendben.

Ma Ancikánk referátumát hallgattuk igen modern tárgyról: Atlasz Gábor festőművész és performer, mozgásművész, színházi ember tankörébe nyert felvételt tagtársunk, s e munkáról, a helyszínekről, kiállításokról, eventekről és más különleges kortárs dolgokról számolt be nekünk vetített képei által. Őszinte, érdekes, önkritikus, önironikus, szívmelengető és hasznos előadás volt, a színek domináltak benne: újra átismételhettük Ancika szép festményeit, s láthattunk néhány egészen extra, szokatlan, a művészet fogalmi határait feszegető bemutatót, melyek értelmezéséhez bizony alaposabb ismereteket, gyakorlatot kell még szereznünk. Ancika gondolatai, értelmezései felvillanyzó beszélgetést, vitát generáltak a Csoportban, mely dialógus is mindenfajta haladás, szemlélettágítás alapja.

A foglalkozás végén szó esett egy hajdanvolt diófáról, mely ostorménfává változott; szó volt egy angol szövegről, mely magyarul is olvasható lett volna,

végül pedig egy különleges és a rejtély homályos közegében egzisztáló újabb kori ikonról, melyen egyházi szláv felirat mondja el, hogy Keresztel Szent János poétikusan szenvedő, késő-barokk fejéről van itt szó, s a hozzá (háromszor) lehajló és beszélő, vérző keresztről. Jézus elfogadta nagy elődje mártíromságát, s e gondolatmenet visszavitt bennünket a Kör vezetőjének százszor-szeretett Zrínyijéhez, nevezetesen a Szigeti veszedelem 2. énekének imájához.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr813530655

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása