A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2018. április 13. péntek

2018.04.14. 08:20 muvtkorhmv

 

 

 

Ma háromnegyed 2-kor kezdtünk, méghozzá az Alföldi Galériában, ahol Hézső Ferenc Művész Úr vezetett bennünket saját tárlatán. A Tanárúr most 80 éves, erőnek, egészségnek, munkakedvnek örvend, s egy órán át vezetett bennünket, magyarázott, értelmezett művei között. E retrospektív tárlaton, ahol murális terveit is bemutatta Hézső Ferenc – valamennyiünk előtt mintegy megelevenedett a múlt, a szocializmus keserves ideje, egy jóval szorítottabb, végképp szabadsághiányos, hazug és ellenszenves világ, melyben mi is, akik nem oly sokkal vagyunk fiatalabbak a Művész Úrnál – éltünk. Ez azonban már nem a kötelező szocialista realizmus hegemóniájának ideje volt, s Hézső Ferenci, mint szóban megerősítette – bátran hozta formai, az avantgárd tördeltségében gyökerező kísérleteit: felületbontásait, síkszerűségét, montázs-technikáját – mely megoldások aztán, sok áttéten keresztülmenve bár, de mindvégig jellemezték és jellemzik festészetét.

A tárlatvezetés után fiatalos Csoportunk visszakocogott a Könyvtárba, „otthonába”, hogy meghallgassa és végignézze Bagi Máriánk mindenre kiterjedő bemutatóját Caravaggio utóéletéről, frenetikus, már-már számba vehetetlen hatásáról, új s új barokk nagyságokat ismertetve meg ezáltal a Pagonnyal. Talán Zurbarán? Vagy Ribera? Esetleg Murillo vagy Cano…? Vermeer van Delft biztosan! Kin foytassuk ízes alapossággal megkezdett s több mint egy esztendeje tartó barokkunkat? Hamarosan eldől; mindenesetre jövő héten Németh Katink Bernini szobrairól beszél nekünk…

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr1013833720

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása