A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2018. augusztus 31. péntek

2018.08.31. 22:17 muvtkorhmv

 

 

A nyár utolsó foglalkozása; legközelebb már szeptemberben találkozunk. Egy évig megint délután 3-kor jövünk össze, és nem reggel 9-kor. De nincs min bánkódni, annál is inkább, mivel a nyári extráknak még nem értünk végére, de erről ne többet! Meglepetés… Egyébként pedig már annyi kiváló barokk kiselőadást hallgattunk a Caravaggiót követő korszakból, hogy akár hirdethetnénk is a Nyíltat. Miközben még jobbnál jobb előadások állnak, ígéretesen, előttünk.

Ma Klára lepett meg bennünket egy igazi kuriózumnak számító vegyes alkalommal: a Hatvany-Deutsch mágnás-családról, hatvani kastélyuk sorsáról, jelenkori felhasználtságáról (Széchenyi Zsigmond Vadászati Múzeum) esett szó, középpontban a nagy művészeti-irodalmi mecénással, Hatvany Lajossal, aki Ady Endre, Tóth Árpád és sok más nagyság sorsa felett bábáskodott. Az ő összetett személyiségéről, utazásairól, életútjáról, irodalmi ténykedéséről hallottunk, levélrészletek felolvasását követtük.

Aztán, a Hatvany-család támogatottjai közt, szó esett József Attiláról is, hogy végül előadónk, József Attila utolsó esztendejére térvén, Kozmutza Flórával való ismeretségéről ejtsen szót, olvasson izgalmas leveleket. A plasztikus (és talányos) kép, melyet a pszichológus- és gyógypedagógusnőről, Illyés Gyula feleségéről festett Klára, valamennyiünket elgondolkodtatott, megragadott.

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr6014214739

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása