A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2011. szeptember 23. péntek

2011.09.23. 21:21 muvtkorhmv

 

Szép és tartalmas foglalkozás: sokszínű, változatos, érdekes és villódzó, akár Hundertwasser Regentag Dunkelbunt művészete, akivel egy prezentációnyi visszatekintés erejéig (múlt pénteken látta a csoport „Stowasser” kiállítását a REÖKben) foglalatoskodtunk, sokféleségében gyönyörködtünk.

Először is, Bagi Mária vezetésével, a csoport megkísérelte megérteni, sőt elsajátítani a honlapunkhoz kapcsolódó blogba lépés rejtelmeit. Elméletben ez sikerült; a gyakorlat más – e most következő hét alatt válik el, ki mennyire emlékezik a hallottakra!

Érintettük a tegnapi szép rendezvényt is: Magyarné Anna tagtársunk algyői kiállítás-megnyitóját Ormos Zsuzsi szavai által. Anna festői fejlődése igen erőteljes, szép és gazdag világ, amit új képein teremt.

Ezután következett a Bagi Mária által készített Hundertwasser-bemutató, ahol a bécsi festő és építész munkái mellé olyan elődök és rokonok zárkóztak fel, mint Otto Wagner a bécsi szecesszió építészetéből; Klimt és Paul Klee, Joan Miró és Antoni Gaudí a szecesszió s az avantgárd/szürrealizmus időszakából, stílusából.

Végül visszatértünk témánkhoz, a magyar reneszánszhoz, közelebbről: Mátyás Corvináihoz, s előadónk most pár órán keresztül Ormos Zsuzsa lesz, aki, miközben bevezette Csapodi Csaba és felesége kutatásai alapján a témát, apróbb feladatokat is adott a csoportnak: emblémák, címerek és a Hét Fő Erény Mátyás Corvináinak lapjain.

2 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr913251913

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Cserjés 2011.09.25. 09:45:23

Örömmel jelentem először is kedves Csoporttársaimnak, hogy nem kis küzdelem árán, de bent vagyok a blogban,
legyen vasárnap reggelre ennyi egyelőre elég: egy helyreállni látszó önbecsülés és önérzet!
Tegnap egész éjjel Mátyár emblémáiról és címereiről olvasgattam, nomeg az Aragóniai Ház emblémáiról, azaz Beatrixéról minderről később.

Cserjés 2011.09.25. 19:34:55

Mikó Árpád könyvében olvasom (A reneszánsz Magyarországon, Corvina, Bp. 2009), hogy Mátyás emblémáit humanistái azért találták ki, "mert a jobb családból származó feleségének volt" ilyenből nem egy (pl. gyémánthegy). Talán kissé kiábrándító, de elgondolkodtató: a kút, a homokóra, a sárkány, a méhkas, a gyémántköves gyűrű, az éggömb, az acél és kova, és végül a hordó - Aragóniai Beatrix érkezésének köszönhető...
süti beállítások módosítása