A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2013. augusztus 30. péntek

2013.08.31. 20:24 muvtkorhmv

Mai alkalommal két izgalmas Bosch-előadást hallgattunk, nagy figyelemmel (miután végigpörgettük a mindszenti varázsképeket Ancikánk fotói által: köszönet a meghívásért Ormos Zsuzsinak, köszönet a fuvarért Mihályné Erzsikének, köszönet a Pagony állandó fotósának, Haranghyné Ancinak a szép és kifejező, szomorú és vidám, műalkotásokként jelentkező képekért!).

Németh Katink Bosch szimbólumairól beszélt hosszan és érzékletesen: mi volna, jutott eszünkbe, ha Kati rajongana Boschért (elmondása szerint nem rajong, csak érdekli, és birkózik a témával) – mert így, hogy nem „rajong” is, ámulatra méltó fejtéseket csinált e semmi mást, csupán szimbólumokat tartalmazó életművön belül. Különösen a Bosch-tetők felvetése tetszett (ez Kati egészen egyéni leleménye volt), a szakirodalom nyomán pedig meglehetős sokat hallottunk a bagolyról, a varangyról, a késekről, kapukról és átjárókról, víz alatti világról és más borzongató jelenésekről, melyek hideglelős álmainkból ismerősek. Ezt követően Szilágyi Klára beszélt Fraenger alapján az adamita magyarázat lehetőségeiről, hasonlóképp felejthetetlenül, újabb kérdéseket hagyva maga után. Miközben Spissák doktor  felvetéseit is meghallgathattuk egy esetleges ókeresztény-, illetve szabadkőműves rokonságot, párhuzamot illetően.

Tartalmas foglalkozás volt, s jövő héten már a megszokott, 4 órás időpontban folytatjuk őszi óráinkat.

 

*** Jézusnak a nőiség műveinek megsemmisítéséről szóló mondása Fraengernél kb. 5 sornyi idézet, s a szerző utal rá, hogy itt egy neki tulajdonított apokrif mondásról van szó, melyet Saloméhoz intézett volt. Bizonyosra vehetjük, hogy ez az apokrif egészen pontosan adatolhatóan fellelhető, s benne a mondás kontextusára lel, magának az apokrifnek értelmezései bizonyosan több helyütt elolvashatók etc. Fraenger tudós, és nem sarlatán, önkényes monda-gyártó, könyvében is megtlálható bizonnyal az apokrif irat pontos elérhetősége, adatai.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr675486540

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása