A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2014. október 3. péntek

2014.10.18. 09:42 muvtkorhmv

 

 

Szeretett Tagtársunk, előadónk, Ormos Zsuzsi ma megörvendeztetett bennünket szíves jelenlétével, sőt, előadásával. Még mindig a kimeríthetetlen Bruegel, még mindig a bibliai tárgyú képek, jelesül: Saulus megtérése… Nem Saul, a zsidók királya (őróla Mihályné Erzsike beszlt), hanem egy jeles újszövetségi alak, maga az ún. 13. apostol, a későbbi Szent Pál, ki a damaszkuszi úton, miközben épp a titkos keresztényeket hajszolta, végre is „nem rugódozott tovább az ösztöke ellen”, s egy csoda hatására átállt oda, ahová már régóta való volt… Zsuzsink előadása lefegyverzően okos, felkészült és adatgazdag volt, legközelebb ehhez társul még Dratsayné Eszterke Saulus-elemzése Mészöly Miklós regénye nyomán.

Bruegel Saulus-képén mintha Hannibál serege kelne át az Alpokon, s a főalak, a főcselekmény alig feltárható, alig kivehető, mint annyi más képén jeles szerzőnknek. Néztük még Masaccio, Dürer és Caravaggio Saulusait is, hogy Zsuzsink kedvenc Michelangelójáról ne is beszéljünk! De sorra került Csernus Tibor trilógiája is (tetralógia? most nem leltük a negyedik Saulus-képet) a maga neobarokk lenyűgöző másmilyenségében.

S a Nyílt Nap szervezésében is előre léptünk! Most csak annyit súgunk meg, hogy LESZ Utolsó Ítélet!

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr836804631

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása