A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2015. július 31. péntek

2015.11.04. 17:01 muvtkorhmv

 

 

 

A mai nap első részét a múlt heti kirándulás átismétlésének szenteltük: Haranghyné Ancika érzékeny, finom, mindent észrevételező fotói segítségével utunk (Pécs-Orfű-Abaliget) minden titkába bepillanthattunk. A „pannon dombokon” s szelíd, derűs dunántúli hegyekben, a Mecsek lejtőin s ormain járva Csoportunk a kevéske három nap alatt igen sok mindent látott: malom- és kemence-múzeum, madárijesztő-kiállítás és denevér-múzeum, cseppkőbarlang és az öt mesterséges tó, ahol belépődíj nélkül, szabadon lehet fürödni, üldögélni, kacsát etetni, jégkrémet nyalogatni, darvadozni (ha értik, mire gondolok!)… A képeknek egy különös vonása keltette még fel a figyelmünket: Ancika és más fotósaink érzéke a parányi részletek, a festői mellékszereplők, a kontextusukból kiragadott etűdök ön-értéke, szépsége iránt: egy harkály-család kivájta üreges fatörzs közvetlen közelből; egy gombák borította kéreg-darab; egy arc éle a kép szélén, mely tág, zöld pagonyra nyílik… Igen, ebből kell majd kiállítást csinálnunk: ezekből a képekből!

Emlékidézés után visszatértünk németjeinkhez, és Szalma Jutkánk megszokottan pontos, értő tolmácsolásában megkezdtük a Heidelbergi Várkastély feltárását, s már annyit látunk is, hogy hihetetlenül érdekes monumentumról – részben romról – van szó, melynek reneszánsz jellege nagy mértékben különbözik az Itáliában megszokottól, zordabb, magasabb, változatosabb is talán, akár egy középkori város képlete. Kíváncsian várjuk Jutka előadásának folytatását!

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr338050586

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása