A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2016. január 15. péntek

2016.02.08. 18:55 muvtkorhmv

 

 

 

Mindenféle megbeszélésekkel és tisztázásokkal és programokkal és tervezésekkel kezdődött a foglalkozás, mint mindig, s a Csoport a megszokottnál is élénkebb volt… Zsuzsink ma másutt teljesített szolgálatot, így Dürer-folytatásosunkról átmenetileg le kellett mondanunk,

ámde Kláránk és Katánk kárpótolt bennünket. Előbb az Apokalypszis, aztán Szent Jeromos: kimerítő, lenyűgöző és komplex témák! Az Utolsó Ítéletnek lesz még folytatása, a metszeteket átnézendő, hisz Dürer 15 képet készített a témához, s e munkák áttekintik, felölelik János Jelenéseinek legfontosabb elemeit – mi bibliai idézetekkel igyekszünk majd e bonyolult rajzolatú, zsúfolt ábrákat értelmezni. Németh Katánk a Jeromos Vulgata-fordító témából messze túlhaladta Dürert (tőle is nem egy sosem látott képet mutatott), és ámuló ismétlésre, fejtörésre s szégyenkező beismerésekre késztette a Csoportot – valaha láttuk, tudtuk, tanultuk, s mára a tudatmély homályába húzódott. De épp ezért jók a tematikus blokkok, az ismétlés, s döbbenten szemléltük Botticelli, Mantegna, Simone Martini ismeretlen Jeromosait. S Szent – mint megtudhattuk – Dürerhez hasonlóan: „magyar” volt!

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr228371446

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása