A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2016. január 29. péntek

2016.02.08. 18:57 muvtkorhmv

 

Mától teljes erővel a Nyíltra való felkészülésnek szenteli magát a csoport – mai foglakozásunk is ennek jegyében telt. Először a Dunai iskoláról hallgattuk Ancikánk értékes, informatív (csak kissé még hosszú) bemutatóját Gézánk figyelem-lekötő előadásában, az Ancika által összeállított változatos képekben – jó volt ismét felidézni a rengeteg német erdők „romantikus” világát, s jó volt hozzá meghallgatni a valóban romantikus német költő, Eduard Mörike költeményét Csókayné Piroska szép előadásában. Altdorfer képei közt fog e szavalat elhangzani – döntött a Csoport.

Gézánk elszavalta meglepetés-versét, mely műsorunkat zárja majd: öröm látni, miként válik kedves Csoporttársunkból mind változatosabb versformákat birtokba vevő jelentős alkotó! E vers meghallgatása ismétlésszámba ment mindnyájunk számára.

Vargáné Anna Breu-előadása melki kirándulásunk s az esztergomi Keresztény Múzeumban tett látogatásunk miatt is fontos volt, s közönségünknek két remélt nóvummal is szolgál majd: MS Mester magyarként, avagy németként történő meghatározása, illetve a török alakjának a festményen való felfedezése és magyarázat-kísérlete miatt. A Kálvária-képen egy „kétballábú” török mutogat gonoszul, s Eörsi Anna tanulmánya szerint ez az alak maga Pontius Pilatus volna, kinek oszmán voltában a kép keletkezési idejének vészterhes levegője s a hajdani Golgota-hegy naiv keletiessége egyesül…

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr108371468

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása