A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2017. május 12. péntek

2017.06.01. 19:47 muvtkorhmv

 

 

Igen, ez már a barokk… És Nyílt Nap-érzetünk volt a mai foglalkozáson, hiszen kedves vendégeink jártak a Körben, pártfogóink és barátaink, mivel e megnyitottságot ma maga a Könyvtár mint programot kezdeményezte. Ormos Zsuzsinkat hallgattuk, épp jókor: öröm a vendégeknek, s öröm nekünk magunknak is – egy áttekintés a teljes barokkról, egyszersmind kedvcsináló, ismétlés és előkészítés egyszerre. A Csoport (a Pagony) vezetője („Erdőmester”) pedig töprenghet, mi is volna ezután a legjobb haladási irány, mi legyen a vezérfonal, melynek mentén bejárjuk majd – évek alatt – a barokk kronotoposzát… (a Pagony szépen utánanéz e fogalomnak, s látja varázsos auráját az idegen szavaknak s az elméleti fogalmaknak!). Mindenesetre: lehet, a mi Pí-nk prezentációjával folytatjuk, mely áttekintést adhat a barokk festészet egészén; utána hallgathatjuk-nézhetjük Juditunk „tollából” a világi barokk építészetet; hogy utóbb mégis rátérjünk valamelyik óriásra, személy szerint – Zsuzsink intencióját követve – Rubensre. A döntés a küszöbön áll!Igen, Rubens – az igazi, mindenek feletti barokkság! Mert Caravaggio naturalista is lehet, Rembrandt mindenképp mély-realista, Velázquezt az impresszionisták nevezték meg ősükként, Vermeer pedig telve van allegóriákkal, szimbólumokkal… Igen, Rubens lesz a legjobb óriás-kezdés!

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr1412558185

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása