A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2018. szeptember 14. péntek

2018.09.14. 22:37 muvtkorhmv

 

 

Ismét a barokk, és ismét Piroskánk prezentációja, méghozzá egy rejtelmes, alig ismert francia mesterről, a natura mortá-iról, illetve bibliai tárgyú képeiről jegyzett Lubin Bauginről, akinek négy egészen különleges, modern, szimbólumokkal és halál-jelképekkel teli csendéletét csodálhattuk meg, s kísérelhettük meg egyikük (a sakktáblás-néma-tükrös!) elemzését. Nemcsak a legnagyobb csúcsok léteznek a festészet történetében; s az sem biztos, hogy el tudjuk dönteni, melyek azok a bizonyos csúcsok… Sokszor találkoztunk már ún. „kismesterekkel”, akik nagyon megörvendeztettek bennünket.

Ugyanő, Piroskánk készítette el azt a prezentációt is, mely Ruisdael romantikába hajló, mondhatatlan szépségű tájképeit tartalmazta, mindenekelőtt e mostani válogatásban a Zsidó temetők két híres festményét. Mindehhez válogatva a modernek s a magyarok közül Váli Dezsőt, korábbról Ámos Imrét s nagy orosz-francia rokonát, Marc Chagallt. Gyönyörű képsor kerekedett ki a Csoport előtt, s láthattuk: a barokkból mind a klasszicizmus, mind a romantika felé nyílnak utak, de a modernizmus irányába is.

Fogalakozásunkon, nem utolsó sorban, szerét ejtettük, hogy Németh Katink múltkor elmaradt zene-kíséretét újraélesszük, s így nézzük ismét végig régi kirándulásaink képi válogatását…

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr1314241075

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása