A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2020. január 17. péntek

2020.01.18. 16:21 muvtkorhmv

 

 

A mai délelőttön megkezdte a Pagony a 15 éves, jubileumi Nyílt Napra, a „Rembrandt-Meeting”-re készülést, mely tartalmasabb (és hosszabb?!) lesz, mint valaha eddig bármikor… (Nem ijesztgetésnek szánjuk e közlést, csakhogy igen sok a kiváló előadás, egyikről sem mondanánk le szívesen.)

Ma három kiselőadást hallgattunk ismétlőleg végig. Először Németh Katinkat egy zenés bemutatóval (Gustav Holst: A bolygók című szvitje ötödik tételének (Jupiter) részlete), háttérben mitológiai jelenetek sorával (görög és római szcénák) a legnagyobb festőművészek ecsetje által, köztük természetesen Rubensszel és Rembrandttal). Igazi élmény volt: nem egy festményt, pl. Goya vásznát Proserpina elrablásáról – még egyetlen Csoporttársunk sem látta eleddig!

Ezután Editkénk adta elő gondolatait a Belsazár lakomája című festmény történelmi-vallástörténeti-legendabeli hátteréről és magáról a borzongatóan különleges, fény-árnyékos és kosztümös képről.

Marika egy vég-stádiumban lévő izgalmas előadást produkált, rengeteg képpel Rubens és Rembrandt művészetét összehasonlítandó. S bár ezt az előadást és vetítést már látta a Csoport – nem tudtunk betelni vele, érzékelvén újra a két zseniális művész roppant különbözőségét a roppant azonosságokon belöl.

Volt még egy fiatal vendégünk is Cz. Viola személyében, ki szakdolgozatát készül szentelni Csoportunk andragógiai-gerontológiai-, önművelő tevékenységének.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr5715415214

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása