A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2015. január 9. péntek

2015.01.11. 10:16 muvtkorhmv

 

Az Új Esztendő első foglalkozása: újult erő (bár eddig sem volt fogyatkozóban!), tervek, programok – a mai alkalom is mutatta, hogy alig tudunk (nem is tudunk) végére érni feladatainknak, terveinknek, mondandónknak.

Tervezzük s készítjük először is a jubileumi Nyíltat (ez a legfontosabb közeli vállalásunk), de adósak vagyunk a közelmúlt kisebb kirándulásainak, múzeumlátogatásainak elemző felemlegetésével is (REÖK Palota tárlatai, egyiptomiak a Móra Múzeumban, az Alföldi Galéria két ifjú művésznője), és készülnünk kell a január végi Rembrandt-kiállítás befogadására is, no meg ott van Kovács Margit, akit mintegy idekészítettek nekünk, Vásárhelyre…

Ma Ormos Zsuzsink invenciózus, magával ragadó előadásában még visszatértünk Luxorba, Karnakba, Gizehbe és Thébába, hogy Abu Szimbel sziklatemplomát ne is említsem. Láttuk a vakító afrikai eget, a mindent elsöprő, égető napsütést s a kövek és a halál birodalmát, mely odabent, a sziklák mélyén mégis színekkel, élettel, csodás műalkotásokkal telített. A halálnak szánták alkotóik, amit ők, okkal-ok nélkül, egy másik életnek reméltek. Mi, (egyelőre még) élők – élőként profitálunk e nagyszerű művekből.

Ezt követően végre Szalma Jutkánkat is meghallgathattuk: bemutatta prezentációját, Bernáth Aurél-kereséseit megosztandó a csoporttal. Visszavágyunk most már, értő szavai nyomán, az Erkel színház halljába, hogy újra szemlélhessük a stilisztikailag csaknem besorolhatatlan, izgalmasan vertikális időskori freskókat, de ama ismeretlen másik freskóért (Jutka most mutatta képen) szívesen átmennénk a Jászai Mari térre… a sakkozó Kádár János? hmm, ez nagyszerű lehet élőben is! (Lenin is sakkozott, méghozzá pl. zürichi emigrációja alatt a Cabaret Voltaire-ben, ahol a dadaizmus ülte első torát.)

Jövő órán folytatjuk a hiánypótlást, de meghallgatjuk az első Nyíltra szóló előadást is Annánktól.

 

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr937060585

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása