A kör honlapja

Art.Pagony

Kedves Olvasóink, akik megtisztel- nek bennünket, hogy mostantól már nem csupán honlapunk, de blogunk olvasói, nyomkövetői is lesznek!

Szeretettel köszöntjük s vitára, be- szélgetésre várjuk Önöket, hiszen a blog, ha jól sejtjük, interaktív műfaj, hogy e "modernségében" immár nem kevéssé elcsépelt, jelentésvál- ságban szenvedő kifejezéssel éljek. Mi, ahogy ezt, kedves Olvasónk, láthatja honlapunk tartalmait kö- vetve, a szakmai-tudományos kö- zelítések, tájékozódások és be- szédmódok hívei vagyunk: ez tartja össze, ez a törekvés, önképzőkö- rünket immár hetedik esztendeje.

Terveink szerint tehát beszélgetni, beszélni, kérdés-feleletben gon- dolkodni fogunk e lapokon, s tesz- szük ezt nyilvánosan, az Önök hoz- zászólásait is várva -- ugyanakkor csakis tárgyszerűen: heti temati- kánkhoz, választott szakterülete- inkhez kapcsolódva, órai anyaga- inkat mind szélesebb körben bőví- tendő.

Erre a kalandos útra hívnánk Önt is, kedves Olvasó -- s most már: Írótárs, hétről hétre!


Cserjés Katalin, a Kör vezetője
SZTE BTK Modern Magyar Irodalom Tanszék oktatója

Címkék

2019. október 25. péntek

2019.10.31. 21:28 muvtkorhmv

 

 

Gyönyörű késő-ősz, szinte még nyár, minden bizonnyal ez ebben az esztendőben az utolsó … Ilyen klímában beszélgettünk kedves, mindig népes Csoportunk körében, kapcsolódva még a Zsuzsink által bemutatott Rembrandt-koldusportrék témájához Piroskánk kiváló prezentációjával Jacques Callot koldus-sorozatát vetítve korábbi képi tapasztalatainkra. Annak igyekeztünk nyomára jutni, hogy vajon megkülönböztethető egy érdeklődő, némileg már képzett tekintet által az, hogy a művész valós modell valós fájdalmát, sorsát, szenvedését éli-e át s viszi fel a rajzra, avagy típus-képet készít, mesteri módon használva fel kiváló rajzkészségét, élettapasztalatát, rutinját --, ámde a grafika mögött nincs egyéni sors, egyéni karakter… A kérdés alig-alig tűnt számunkra eldönthetőnek, hiszen két rendkívüli szerzővel próbálkoztunk (miközben még Irénkénk Thronie-ábrázolásait is bevontuk korábbról). Éreztük: minden kimondott szóval, minden megszerzett információval szó által tájékozódunk, s nem a kép által.

Végül Rembrandt mégis győzött. A Zsuzsi által mutatott csodaportréknak (és további grafikáknak) Piroskánk olyan apró, felejthetetlen, utánozhatatlan részleteit nagyította fel, melyek a maguk változatosságában és mélylélektanában a holland mester elkötelezett, részvevő világismerete s az ezt tükrözni képes rajzművészete felé billentette vitánk mérlegét.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://muvtkorhmv.blog.hu/api/trackback/id/tr6615276478

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása